FOTO: Amina Tahirović i Velid Pidro najbolji sportisti kantona, Aldin Adilović najuspješniji trener
photo: Sportski savez SBK/KSB
Sport

FOTO: Amina Tahirović i Velid Pidro najbolji sportisti kantona, Aldin Adilović najuspješniji trener

U Novom Travniku je, pod pokroviteljstvom Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta SBK/KSB, održana manifestacija Izbora sportiste Srednjobosanskog kantona za 2017. godinu.

Veliki broj pristiglih prijava iz sportskih klubova razmatrala je i ocjenjivala komisija u sastavu: Vlado Mičić (predsjednik), Avdulah Zlotrg (potpredsjednik) i članovi Ivica Bonić, Nusret Baručija, Edhem Ekmeščić, Boro Vujica i, Dženan Mahmutbegović.

Proglašeni su najbolji u sljedećim kategorijama:

1. Najuspješniji sportista u kategoriji pionira od 12 do 14 godina Bekir Grabus
2. Najuspješniji sportikinja u kategoriji pionirki od 12 do 14 godina Maja Juričić
3. Najuspješniji sportista u kategoriji kadeta-Munib Dedović
4. Najuspješnija sportašica u kategoriji kadetkinja- Amila Halak
5. Najuspješniji sportista u kategoriji kadeta iz ekipnih sportova-Marin Samardžić
6. Najuspješnija sportašica u kategoriji kadetkinja iz ekipnih sportova- Melina Taslidžan
7. Najuspješniji ekipa u kategoriji pionira od 12 do 14 godina –STK “Vitez”
8. Najuspješnija kadetska ekipa u muškoj konkurenciji- NK “Metalleghe-BSI”
9. Najuspješnija kadetska ekipa u ženskoj konkurenciji- ŽNK “Iskra”
10. Sportski radnik godine- Asim Šahman
11. Sportski novinar godine- Azam Mandžić

Zahvalnica Sportskog saveza SBK/KSB uručena je Općini Novi Travnik domaćinu „Izbora najboljeg sportiste Kantona za 2017. godinu”

Večeras su uručene povelje i diplome za postignute rezultate u 2017. godini pojedincima i sportskim klubovima:

1.Eminu Boriću – dječaku sa daunovim sindromom, članu JK ” Travnik ” i nosiocu žutog pojasa
2. Edini Milanović, za postignute uspjehe u okviru juniorskog nogometnog takmičenja
3. Barbari Bonić, za postignute uspjehe u okviru juniorskog odbojkaškog takmičenja
4. ŠK “Hrasno” Busovača za postignute rezulate u 2017. godini;
5. MCK “Vitez” Vitez za postignute rezulate u 2017. godini;
6. Andrija Radoš, za postignute uspjehe u okviru Specijalne olimpijade, osvajač zlatne medalje na SP u Austriji

Proglašeni su i najbolji u sljedećim kategorijama:

1. Najuspješnija juniorska ekipa u muškoj konkurenciji- NK „Metaleghe -BSI” Jajce
2. Najuspješniji sportista u kategoriji juniora- Dženan Maglić
3. Najuspješnija sportašica u kategoriji juniorki Amna Kaharević
4. Najuspješniji sportista u kategoriji juniora iz ekipnih sportova- Petar Bošatlija
5. Najuspješniji sportista u kategoriji sportista sa tjelesnim oštećenjem iz ekipnih sportova- Muamer Čerimić, KSO “Iskra” Bugojno
6. Najuspješnija ekipa u kategoriji sportista s tjelesnim oštećenjem- KSO “Iskra“
Bugojno
7. Najuspješniji trener- Aldin Adilović,
8. Najuspješniji trener iz ekipnih sportova- Senid Kulaš

NAGRADA PUBLIKE: Dženan Maglić, Karate klub “Vezir” Travnik

Najuspješnija ekipa u muškoj konkurenciji- NK “Iskra”

Najuspješnija ekipa u ženskoj konkurenciji- ŽNK „Iskra”

Uručene su i plakete Sportskog saveza SBK/KSB :

1. Bronzana plaketa Sportskog saveza SBK/KSB Draganu Matoševiću
2. Bronzana plaketa Sportskog saveza SBK/KSB Marku Jevtiću
3. Bronzana plaketa Sportskog saveza SBK/KSB Tihomiru Rijiću
4. Srebrna plaketa Sportskog saveza SBK/KSB Dragi Ljubasu
5. Srebrna plaketa Sportskog saveza SBK/KSB Nahidu Šupiću
6. Srebrna plaketa Sportskog saveza SBK/KSB Bekiru Ferizoviću
7. Zlatna plaketa Sportskog saveza SBK/KSB: NK “Nova Bila” 40 godina postojanja i rada kluba;
8. Zlatna plaketa Sportskog saveza SBK/KSB: Sportsko ribolovno društvo “Novi Travnik” 60 godina postojanja i rada kluba;
9. Zlatna plaketa Sportskog saveza SBK/KSB: NK “Vitez” 70 godina postojanja i rada kluba;
10. Zlatna plaketa Sportskog saveza SBK/KSB Enesu Krajišniku
11. Zlatna plaketa Sportskog saveza SBK/KSB Slavenu Gariću
12. Zlatna plaketa Sportskog saveza SBK/KSB Ameli Lolić

Nagrade za životno djelo uručene su:

1. Nagradu za životno djelo za organizacijski i sistematski doprinos u oblasti sporta Anti Aniću
42. Nagradu za životno djelo za organizacijski i sistematski doprinos u oblasti sporta Džavadu Dediću
43. Nagradu za životno djelo za organizacijski i sistematski doprinos u oblasti sporta Mirsadu Ibrišimbegoviću

Najuspješniji sportisti i sportašice su:

Najuspješniji sportista iz ekipnih sportova – Ivan Livaja

Najuspješnija sportašica iz ekipnih sportova – Marina Lukić

Najuspješniji sportista- Velid Pidro

Najuspješnija sportašica- Amina Tahirović

Agencija DAN

error: Nije dozvoljeno kopiranje i prenošenje sadržaja!