Danas je predzadnji dan grupne faze i očekuju nas 3 dobre utakmice. Nekim ekipama su kalkulacije pale u vodu i sada moraju ići na sve ili ništa, a neke ulaze rasterećeno u ovo kolo.
U ova preostala dva dana grupne faze ćemo saznati sve putnike u 1/8 finala i svi moraju dati svoj maksimum jer neće imati priliku za popravni. Naš turnir, iako je tek u prvom izdanju privlači veliki broj ljubitelja futsala, a to ekipe nagrađuju velikim brojem golova i dobrih poteza, pa se istom nadamo i večeras. Sada malo o večerašnjim utakmicama.
18:45 h – GP Tecta – Industria
Prva utakmica programa nam donosi duel ekipa GP TECTA i INDUSTRIJE. TECTA je izgubila svoj prvi susret, pa je ovo i utakmica koja ih može ostaviti u borbi za drugi krug. INDUSTRIA ima vrlo komfornu situaciju, te je matematički vrlo teško da može ispasti sa turnira.
19:30 h – Rekreativci – IMMO ALS MAHALA
Drugu utakmicu slobodno možemo nazvati duelom Davida i Golijata. O IMMO ALS možemo praviti najavu do ujutro jer svakim danom ova ekipa čekira sebi finale nekog velikog turnira. Vjerovatno će doći u kombinovanom sastavu na današnji susret, a u ekipi se nalaze Golman Čakić, reprezentativci Zukan, Petak, Duvnjak, zatim igrači Sloge Latić, Turić, Halilović, Bilkan, Demirović i igrač koji nastupa u Njemačkoj futsal ligi Tino Gavrić. REKREATIVCI nakon teškog poraza u prvom susretu će ispoštovati organizaciju, te odigrati ovu utakmicu i probati pružiti dostojan otpor.
20:15 h – Šumarija Travnik – Vlašić gradnja Semiminor
Treća utakmica je duel između ŠUMARIJE i VLAŠIĆ GRADNJE. ŠUMARIJA ima 1 bod ali i negativan omjer na penale sa RIVER DOCKOM. Pobjeda ili remi “ŠUMARIJU” vodi dalje ali ko može takvu kalkulaciju sprovesti u djelo protiv ovakve ekipe VLAŠIĆ GRADNJE. Sinoć su graditelji poprilično sigurno savladali RIVER, te ostvarili plasman u drugi krug.
Vidimo se od 18:45 h, grickalice i osvježenje možete pronaći na ulazu ispred igrališta, a majstorije i dva sata uživanja u današnjim utakmicama su samo par metara dalje od toga.
