Centar za kulturu općine Travnik najavljuje sedmo izdanje pozorišnog/art festivala za djecu i mlade “Ogledalo svijeta u očima djeteta”, koji će biti održan od 17. do 20. novembra 2025. godine.
Festival, koji tokom sedam godina postojanja okuplja djecu, mlade, pedagoge i umjetnike, i ove godine donosi sedam programa posvećenih djetetu, igri i umjetnosti. Kroz taj simbolični broj, organizatori ističu rast, kontinuitet i ideju stvaranja mostova između generacija i kultura.


Ovogodišnje izdanje posebno je po svom međunarodnom karakteru, budući da će na pozornici i radionicama učestvovati umjetnici iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Češke Republike. Time festival još jednom potvrđuje da umjetnost prevazilazi granice i spaja ljude univerzalnim jezikom kreativnosti.
“Ogledalo svijeta u očima djeteta” tradicionalno se organizira između dva važna međunarodna datuma – Dana tolerancije (16. novembar) i Dana djeteta (20. novembar). U tom kontekstu festival promoviše poštovanje različitosti, dijalog i razumijevanje kroz umjetničko stvaralaštvo.

Tokom četiri festivalska dana publiku očekuje sedam pažljivo kreiranih sadržaja: pozorišne predstave, radionice, izložbe i interaktivni programi koji afirmiraju dječiju maštu, empatiju, slobodu izraza i radost stvaranja.
Organizatori pozivaju učenike, nastavnike, odgajatelje i roditelje da budu dio festivala koji već sedam godina spaja igru, umjetnost i odgoj kroz pogled na svijet očima djeteta.
Ulaz na sve programe je besplatan, uz obaveznu prethodnu najavu za grupne dolaske škola i vrtića.


